Jak kąpać psa

Moc pozytywnego działania

Podstawową rzeczą, którą chcesz zrobić, to nauczyć psa kąpieli. Kapeli powinna stać się czymś pozytywnego. Innymi słowy, proponuj przysmaki, zabawki i uczucia, aby twój pies przyszedł do wanny, i za każdym razem zachowują się w sposób, który pies odbierze za łagodny.

Zacznij od przyzwyczajenia do pustej wanny i spędzania tam trochę czasu, dawaj co jakiś czas smakołyki aby pies kojarzył wannę(prysznic) z czymś przyjemnym. Jeżeli pies siedzi grzecznie puść delikatnie wodę tak aby leciała mu pod łapki. Niech poczuje wodę. Jeżeli pies nie będzie próbował uciekać nagrodź go smakołykiem. I stopniowo od dołu zacznij go moczyć cały czas chwaląc pupila.

Chroń uszy

Musisz być bardzo ostrożny, aby woda nie dostała się do uszu twojego psa podczas kąpieli. Nie tylko jest dla nich niewygodne, ale może powodować problemy zdrowotne.

Jeśli twój pies pozwoli ci to zrobić, włóż bawełniane kulki w jego uszy; jeśli nie, po prostu zrób wszystko, aby uniknąć rozpryskiwania wody.

Czym młodszy pies tym lepiej

Jeśli masz szczeniaka, zacznij kąpać tak szybko, jak to możliwe. Będzie mniej przeciwna doświadczeniu, gdy będzie młodsza, ponieważ nie będzie miała żadnych negatywnych skojarzeń.

Użyj odpowiedniego szamponu

. Najlepszy sposób, aby zapewnić odpowiedni szampon dla swojego psa? Porozmawiaj ze swoim weterynarzem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *